Düğün Günü Başına Gelenler Yüzünden Aklını Kaybetti!

Manisa Alaşehir’de hayatının en mesut gününe hazırlık yapan genç adam, düğün zamanı gelinin akrabalarının 60 bin TL tutarındaki altınları aldığını öğrenince hayrete düştü. 100 bin lira da düğüne masraf eden damat, adı bile her şeyi yalan olan gelinin jandarma tarafından serbest bırakıldığını ve kaçtığını duyunca bir şok daha yaşadı.

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Kemaliye Mahallesi’nde meydana gelen hadisede bekar olan İsmail Çay (27), adının Zeynep Bozkurt olduğunu ifade eden bir kişiyle aileleri aracılığı ile tanıştı. Çay, kalbinide kadına kaptırınca babasınında isteği üzerine evlilik kararı verdi.

Olayların hızlı gerçekleşmesiyle hemen düğün tarihi alındı. Damat İsmail Çay ve ailesi, bu duruma oldukça mutlu oldu ve hemen hazırlıklara başlandı.

DÜĞÜNE 100 BİN LİRA HARCAMA YAPILDI
Çay’ın ailesi, oğlunun mutlu günü için hiç bir masraftan kaçınmadı. Her şey en ince detayına kadar düşünüldü ve damadın ailesi 100 bin lira harcama yaptı. Düğün tarihi ise 26 Ağustos olarak karar verildi, gün gelip çattı.
Düğün için artık her şey hazırdı. Misafirlerin gelmesiyle de düğün töreni başladı. Damat İsmail Çay ve ailesi düğünde olacaklardan habersiz doyasıya eğlendi. Takı merasimi esnasında da geline 60 bin lira tutarında altın takıldı.

TÖRENDEN SONRA AKLINI KAYBETTİ
Damat, düğünden sonra ise gelinin akrabalarına rastlayamadı; üstelik takılan takılar da gitmişti. Düğündeki misafirler de ne olup bittiğine bir türlü anlayamadı. İsmail Çay, dolandırıldığını fark etti ve hemen durumu jandarmaya anlattı. Düğün yerine gelen jandarma ekipleri, hemen sahte ismi Zeynep Bozkurt olan kadını yakaladı.

Kemaliye Jandarma ekipleri tarafından ifadesi alınan kadın, sonrasında Alaşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Kadın, burada yapılan tahkikatlardan sonra serbest kaldı. Dolandırıcı kadın, daha sonra da izini kaybettirdi. Damat, isminin Zeynep Bozkurt olmadığını anladığı kadının serbest bırakılması ve ardından da takılarla beraber kayıplara karışan akrabalarının yanına giderek izini kaybettirdiğini öğrenmesiyle aklını kaybetti.

‘SAHTEKAR OLDUĞUNU FARK EDEMEDİK!
Düğün töreni için ortalama 100 bin lira masraf yaptıklarını ve düğün merasimine hayatlarında bir defa yaşadıkları için özenle hazırlandıklarını söyleyen damat İsmail Çay, düğünün bitmesinden sonra yaşadığı şokla neye uğradığını şaşırdığını anlatarak, “Babam mürüvvetimi görmek istiyordu.
Aileler vasıtasıyla görüştük, evlenmeye karar verdik, nikahımız kıyıldı ve düğünümüz başladı. Düğünün sona ermesinden sonra karşı tarafın dolandırıcı olduklarını bilmiyorduk. Benim canım yandı, başkalarının canı yanmasın; adalet yerini bulsun” dedi.

Düğünün bitmesinden sonra karşı taraftan kimsenin olmadığını fark ettiğini dile getiren İsmail Çay, sahte ismi Zeynep Bozkurt olan gelinin serbest bırakılmasının ardından sahte gelinin de akrabalarının yanına gittiğini ortaya sürerek, bir daha kendisinden haber alamadığını belirtti.
Çay, özenle hazırlık yaptığı ve hayatının en mutlu günü olmasını dilediği günde bu şekilde bir durumla karşı karşıya kalmanın şokunu halen üzerinden atamadığını ifade etti.

Kendi babasının da sahte gelin adayına 5 adet bilezik taktığını belirten Çay, başkalarının da dolandırılmaması için dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Düğün görüntülerinde de sahte gelinin akrabalarının gelinin yanından bir an olsun ayrılmadığı ve düğün merasiminin başlangıç dansında sahte gelinin damada karşı soğuk tavırları da dikkat çekti.